hurdacı

hurdacı


Hurdacı Nedir?

Hurdacı veya denildiğinde hepimizin aklına çocukluğumuzdaki görüntü gelir. Bir tahta araba ve onu sürerken ‘hurdacııı, hurdalarınız alınırrr, hurdaaa’ diye bağıran birisi gelir. Yaklaşık 15 yıla kadar önce durum buydu. Tahta arabalarıyla mahalle arasında dolaşan ve metal hurdası toplayan hurdacılar…
Aradan yıllar geçti. Yıl 2019. Ve yerli milli üretim ön plana çıkarken hurdacılık sektörü de farklı bir boyut kazandı. Neden mi? Çünkü israf edilmemesi gerektiğini insanlar artık öğrendiler. İsrafın ülke ekonomisine verdiği zararlar herkes tarafından görüldü. Ve o zaman israfla savaian şovalyeler olarak Hurdacıların ve hurdacılık sektörünün kıymeti daha fazla anlaşıldı.

Eskiden sadece metaller için hurdacılık varken artık kağıt ve plastik de kapsamına girdi. Ülkenin her yıl milyonlarca dolar kağıt plastik ve metal hammaddeler için yurt dışına ithalata harcadığı herkes tarafından görüldüğünde, insanlar artık israf etmemeleri gerektiğini öğrendiler. geri dönüşüm sektörü daha büyük bir önem kazandı. Artık hurdacılar tarafından toplanan metaller, plastikler ve kağıtlar gelişmiş geri dönüşüm cihazlarıyla hammaddeye dönüştürülüyor ve tekrar üretime ekonomiye kazandırılıyorlar.

Eskiden bir tahta arabayla mahalle mahalle dolaşan hurdacılar artık kamyonlarla şehir şehir dolaşmaktadırlar. Büyüyen dünyada, gelişen ülkede hurdalar da fazla olunca hurdacılık sektörü de bu ölçüde kendisini geliştirdi. Bu da doğa için insan için ülke için ekonomi için çok daha fayda sağladı.

Hurdacılık sektörünün bir diğer önemli tarafı ise doğaya verdikleri yarardır. Metaller ve plastikler doğada, toprakta binlerce yıl kaybolmazlar ve doğaya zarar verirler. Hurdacıların topladığı hurdalar, eski bozuk makinalar, pet şişeler, plastik metal atıklar doğaya karışmayacağından toprak korunmuş olacak. Konunan toprak suyu koruyacak. Korunan su hayvanları koruyacak. Ve tüm bunların korunması İnsanları insanlığı koruyacak. Bu nedenle bu dünyada en asil mesleklerden birisi hurdacılıktır.

Akdoğan Hurda ve Hurdacılık

Akdoğan hurdacılık omuzlarındaki sorumluluğun bilinciyle hareket etmekte Başta İstanbul anadolu yakası ve istanbul avrupa yakası  olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet sağlamaktadır. Hurdacı aradığınızda size Akdoğan Hurdacılık olacaktır. Hurdalarınızı en güncel hurda fiyatlarıyla alacaktır. Bu nedenle hurdanız olduğunda Akdoğan Hurdayı arayabilirsiniz.

Bölgeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat